Uudised

25 kauneimat eesti raamatut
04.02.2020

Rõõm on teatada, et Kuko isekirjastatud trükis pälvis samuti koha 2019. aastal ilmunud 25 kaunima raamatu hulgas! Koostajad Maarin Ektermann-Mary-Ann Talvistu, kujundaja Viktor Gurov ning aitäh kõigile, kes raamatusse oma panuse andsid! Raamatut saab soetada Puändist, Lugemikust, ETDMist, Tartmusist ning Tartu Ülikooli kunstimuuseumist või otse koostajatelt!

*

Kunstnik Taavi Suisalu ja füüsik Siim Pikkeri näituse „Datafanta“ avamine
24.01.2020

Tartu Ülikooli muuseumil ja projektil “Kunstnikud kogudes” on hea meel paluda teid kunstnik Taavi Suisalu ja füüsik Siim Pikkeri koostöös valminud näituse Datafanta esitlusele 24. jaanuaril 2020 kell 16.00 Tartu Ülikooli kunstimuuseumis (Ülikooli 18)!

Impluss, mille Suisalu kogude külastamisest üles noppis, lähtus ühelt poolt muuseumi 19. sajandi mõõteinstrumentide kollektsioonist ning teiselt poolt näituseks etteantud ruumist, mille seinad on kaetud nn Pompei stiilis maalingutega. Kogude külastamisele järgnes Suisalu ekspeditsioon kuulsa linna varemetele ning Vesuuvi nõlvadele, sealt kaasatoodud materjali töödeldi juba edasi Tartu Ülikooli Physicumis koos Siim Pikkeriga. Analüüsides oma loomingus kaasaegsete tehnoloogiate poolt vahendatud füüsilise koha mõju meie tunnetusele, loob Suisalu mudeleid ja vahendeid, mille kaudu muuta maailma endale ettekujutatavaks ning hallatavaks. Uued tehnoloogiad annavad andmete kogumiseks uusi võimalusi, mis loob tunde, et me oleme lähemal kui kunagi varem. Kuid lähemal millele?

FB SÜNDMUS

LOE LÄHEMALT!

*

Kuko trükise esitlus ja vestlusring!
30.11.2019

ETDMil ja Kukol on hea meel kutsuda teid Krista Leesi näitusele “TUBA”, et esitleda seal projekti “Kunstnikud kogudes” trükist, tutvustada edasisi plaane ning arutada laiemalt kunstnike ja muuseumite koostöövõimaluste üle. Vestlusringis osalevad Krista Leesi, Aap Tepper, Taavi Suisalu, Mary-Ann Talvistu & Maarin Ektermann – ning ehk ka Kuko projektis osalenud kunstnikud, muuseumitöötajad, kirjutajad ja publik!

FB SÜNDMUS

Kunstnikud kogudes trükist saab osta järgmistest poodidest: Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum, Tartu Kunstimuuseum, Lugemik, Puänt!

*

KukoKukoKuko ehk teeme projektist kokkuvõtteid, täname ja tähistame!
03.11.2018

Olete väga oodatud veetma projektiga “Kunstnikud kogudes” tervet laupäeva, 03. novembrit!
KuKo nr 7 uus salvestus – Raul Keller + Eesti Ringhäälingumuuseum
KuKo nr 10 esitlus – Mihkel Ilus + A.H.Tammsaare muuseum Vargamäel
FB SÜNDMUS  

Tuusik kunstibussis Tallinn-Türi-Vargamäe-Tallinn maksab 15 eurot, palume registreerida ev100@cca.ee või telefonitsi 5109125

*

Teise näituse avamine Kundas!
15.06.2018

"Kunstnikud kogudes" avab oma teise näituse 15. juunil kell 16 - Laura Põld esitleb oma täiendust Kunda Tsemendimuuseumi püsiekspositsioonile. Kunstnik loob muuseumi püsinäituse sisse alternatiivse teekonna, jutustades samuti linna, siinsete loodusressursside ja tootmise ajalugu, kuid tehes seda abstraktsemalt ja poeetilisemalt.

Avamisnädalavahetus on täis sündmuseid, Tallinnast viib ja toob buss - vaata lähemalt SIIT.

*

Esimese näituse avamine Narva-Jõesuus!
19.05.2018

“Kunstnikud kogudes” avab Muuseumiööl esimese oma kümnest näitusest Narva-Jõesuu Koduloomuuseumis – arhitekt Aet Ader ja dramaturg Laur Kaunissaare esitlevad koostöös fotograaf Diana Tamanega sekkumist “Puhkus on töö” muuseumi püsiekspositsioonis.

Avamine toimub koostöös Eesti Arhitektuurimuuseumi ekskursioonidesarjaga “Avatud majad”, mis viib huvilised põnevatesse hoonetesse, kuhu tavaliselt ei pääse. Seekord keskendub ekskursioon muinsuskaitsja ja Narva-Jõesuu arhitektuuri parima asjatundja Madis Tuuderi juhtimisel sealsele kuurortarhitektuurile.

FB SÜNDMUS
Vaata lähemalt SIIT!

Järgmised avamised:
15. juuni kell 16.00 - Laura Põld Kunda Tsemendimuuseumis
29. juuni kell 16.00 - Jevgeni Zolotko Sillamäe Muuseumis
30. juuni kell 16.00 - Jaanus Samma Liivi Muuseumis
13. juuli - Jass Kaselaan Saaremaa Muuseumis

*

Muuseumiööl, 19.05 on Kunda Tsemendimuuseumis kohal ka kunstnik Laura Põld, kes ehitab publiku silme all edasi oma installatsiooni ning teeb Muuseumiööl ka huvilistele töötoa. Sel õhtul Tsemendimuuseumis toimuva kohta vaata rohkem infot SIIT.

*

Aprillis - mai alguses 2018 olid KuKo projekti raames residentuurides Marge Monko (Võru Muuseumis), Raul Keller (Eesti Ringhäälingumuuseumis) ja Jaanus Samma (Liivi Muuseumis). Vaata meie Facebookist pilte Marge residentuurist ja ettevalmistavast külaskäigust koos Rauliga legendaarse raadioinseneri Mati Tähemaa juurde Tallinnas.

*

Märtsis 2018 olid Kuko raames residentuurides Aet Ader ja Laur Kaunissaare (Narva-Jõesuu Koduloomuuseumis), Laura Põld (Kunda Tsemendimuuseumis) ja Flo Kasearu (Koidula muuseumis). Pilte nendest residentuuridest saab näha siit koduleheküljelt!

*

Jaanuaris-veebruaris 2018 olid Kuko raames residentuuris Jevgeni Zolotko Sillamäe Muuseumis ning Jass Kaselaan Saaremaa Muuseumis. Fotojäädvustused on nähtaval siin koduleheküljel!

*

On rõõm teatada, et Maarin Ektermann ja Mary-Ann Talvistu valiti KuKo projekti põhjal peetava ettekandega "Stranges in the Night" osalema juuni alguses RAI konverentsil "Art, Materiality and Representation", paneelis "The Future of Anthropological Representation: Contemporary Art and/in the Ethnographic Museum"! Konverents toimub 01. - 03. juunil 2018 Londonis ja rohkem infot selle paneeli kohta ning abstrakti leiab SIIT.
Eesti keeles