Kodutud tekstid

“Kodutud tekstid” on Maria Muuki, Ott Kagovere ja Maarin Ektermanni algatatud katusnimetus vihikute sarjale, kuhu kogunevad intervjuud, esseed jm tekstid, millele justkui õiget sahtlit ei ole, kuid mis tunduvad olulised ringlusesse saata. See on avatud pilv, kuhu laetakse üles tekstid ilma hierarhiate, kronoloogia või ajalookirjutuse taagata, ilma kindla õppekava, sisendite ja väljunditeta. Aga nagu iga talletatud teadmine, võivad need vihikud saada aluseks nii ühele kui ka teisele.


“Kodutud tekstide” sarjas on ilmunud:

 • “I never rest, but I don't know if I ever work either” (inglise keeles) (2018/2019)
  Alateema “Kunstitöö”; tegemist on kogumikuga 2017. aastal läbi viidud mitteformaalsest uurimusest selle kohta, kuidas eesti kunsti- ja kultuuritöötajad puhkavad. Saatetekst Maarin Ektermannilt. 
 • Jan Verwoert, “Ammendatus ja ülevoolavus” (2017)
  Alateema “Kunstitöö”; eesti keelde tõlkinud Martin Rünk, toimetanud Neeme Lopp. 
 • Intervjuu kuraator Tiiu Talvistuga (2017)
  Alateema “Kureerimisest”; küsijateks Maria-Kristiina Soomre ja Maarin Ektermann.
 • Intervjuu Kultuuriklubiga Kelm (2017)
  Alateema “Omaalgatuslikud kultuuripraktikad”; küsijaks Maarin Ektermann.

 • Alateema “Kunstitöö” koondab materjale kultuuriproduteerimise prekaarsest reaalsusest. Uurides loomingulise töö privileegide, koormuse ja igapäevaelu vahelist tasakaalu, dokumenteerib ja jätkab sari 2017. aasta sügisel Fotokunstimessi raames toimunud tööteemalist avalikku programmi, mille panid kokku Muuk, Kagovere ja Ektermann osana GD projektiruumi väljapanekust.

  Alateema “Kureerimisest” koondab üleskirjutusi vestlustest kuraatoritega ja kuraatorite vahel. Aeg-ajalt tundub, et inimesed räägivad omavahel üha vähem, kolleegidevahelisi süvenenud vestlusi juhtub harva, kuid pole ilmselt kuraatorit, kes eitaks just selliste vestluste teedrajavat rolli oma kujunemisloos. See on avatud ja elav arhiiv – kindla aja- ja kohamääratlusega konspektid, mis on mõeldud täienema, paranema, ajas laagerduma.

  Alateema “Omaalgatuslikud kultuuripraktikad” esitab väikestele, ise-organiseerunud algatustele küsimusi nende kujunemise, igapäevase toimimise, missiooni, motivatsiooni ja jaksu kohta, eesmärgiga tõsta neid laiema tähelepanu alla, väärtustada ja tunnustada, luua avalikult ligipääsetav arhiiv ning julgustada uute algatuste tekkimist.


  Sarja on kujundanud Maria Muuk ja Ott Kagovere, väljaandmist on toetanud EKA kirjastus.

  Vihikud on saadaval:


  Eesti keeles