proloogkooli aastane vabaharidusprogramm
Sügisel 2020 startis uus vabaharidusprogramm, mis on mõeldud kunstnikele, disaineritele, arhitektidele, kriitikutele, kuraatoritele jt loovisikutele, kes soovivad tuge iseseisva uurimistööga mõnda neid huvitavasse teemasse sukeldumisel. Oodatud olid nii teemad, millel konkreetne väljund juba teada (näitus, trükis vms) kui ka need, mille puhul pole kindel, mis neist saama peaks ja kas üldse midagi saab.
Septembrist juunini toimuvatel igakuistel kohtumistel annavad osalejate vahepealsele tööle ja tekkinud ideedele tagasisidet Ingrid Ruudi, Kai Lobjakas ja Maarin Ektermann, lisaks kogu grupp ning kutsutud külalised; vahepealset iseseisva töö perioodi aitab järje peal hoida spetsiaalselt välja töötatud nn töövihik. Iga osaleja paneb paika oma eesmärgid ning tööplaani, proloogkoolil on selle protsessi juures toetav ja struktureeriv roll.
Loe pikemalt proloogkooli kohta SIIT
Algatus lähtub siinsetest tühikutest täiskasvanute nn jätkuhariduses – kuidas hoida end vormis peale kõrgkooli lõpetamist, selle astmete vahepeal või kui ametlik haridussüsteem üldse ei sobi? Elukestev õpe on valdkonnana jagunenud koolituste ning hobihariduse vahel, kuid kumbki suund ei pruugi vabakutselisele loovisikule sobida. Lisaks on kaasajal loomulikult lõputu nn teadmiste-buffee võimalus, kuid tohutust hulgast vabalt kättesaadavatest loengutest, podcastidest, e-kursustest jms on ühel tavalisel lihtsurelikul siiski üsna keeruline endale süstemaatilist teadmistekogumit kokku panna.
proloogkool ühendabki nö DIY lähenemise täiskasvanute jätkuvale enesetäiendamisele, pakkudes samas raamistiku, mis on nii piisavalt paindlik kui ka nõudlik osalejate panuse suhtes. Õppekava, hindeid ja tunnistusi ei ole. Garantiisid, et õppimine kui selline üldse aset leiab, samuti mitte – see, mida iga osaleja proloogkooli aastasest vabaharidusprogrammist saab, sõltub tema enda valmidusest sellele oma elus ruumi teha ning kaasa töötada. Kuid lubada saab, et selle aasta jooksul mõtlevad süvenenult iga osaleja ning tema teemaga kaasa kogenud kolleegid disaini-, arhitektuuri- ja kunstivaldkonnast. Otsime koos!
Proloogkooli struktuur
Püsimentorid