Flo Kasearu (1985) 

...on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia maali eriala bakalaureuseõppes ja fotograafia osakonna magistrantuuri ning täiendanud end Berliini Kunstiülikoolis. Kasearu loomingu keskmes on traditsioonide, rahvusliku identiteedi ning poliitiliste ja ideoloogiliste situatsioonide tõlgendamine ja ümbermääratlemine. Aastast 2013 tegutseb ta omanimelise majamuuseumi kunstilise juhina ning tema viimaste aastate kunstipraktika on tihedalt seotud majamuuseumi keskkonnaga. Alates aastast 2017 on Kasearu ka üks riikliku kunstnikupalga saajatest. (tekst siit)

KODULEHT
LOE LISAKS

Koidula Muuseum

Lydia Koidula (1843—1886) on Eesti rahvusliku ärkamisaja tuntud poetess, publitsist ja ühiskonnategelane ning Pärnu on tema nooruslinn. Muuseumi hooneks on tema kodumaja aastatel 1850-1863 ehk endine Pärnu Ülejõe koolimaja, kus tema isa, ühtlasi eestikeelse ajakirjanduse isa Johann Voldemar Jannsen, oli tollal koolmeister.

Muuseumis on võimalik tutvuda nende mõlema elu ja tegevusega Eesti ärkamisaja kontekstis; siit leiab ka 19. sajandi keskpaiga tüüpilise koolitoa, saab viibida Jannsenite koduses söögitoas ning kirjutustoas tutvuda Eesti järjepideva ajakirjanduse alguslooga alates 1857 “Perno Postimehest”. Koidula Muuseum on tuntud ka suveetenduste poolest.

KODULEHT
FACEBOOK


Flo Kasearu residentuur muuseumis toimus suvel 2017 ja 09. – 16. märtsil 2018.
Residentuuri toetas ka Eesti Kultuurkapitali Pärnumaa ekspertgrupp!

Viimased neli pilti on Flo jäädvustused oma residentuurist, mh ka kohtumine Koidula haua Kroonlinnas teistkordselt ülesleidnud ning ümbermatmise juures olnud Henno Sepaga.