15.06.2018 - teise näituse avamine Kundas!

"Kunstnikud kogudes" avab oma teise näituse 15. juunil kell 16 - Laura Põld esitleb oma täiendust Kunda Tsemendimuuseumi püsiekspositsioonile. Kunstnik loob muuseumi püsinäituse sisse alternatiivse teekonna, jutustades samuti linna, siinsete loodusressursside ja tootmise ajalugu, kuid tehes seda abstraktsemalt ja poeetilisemalt.

Avamisnädalavahetus on täis sündmuseid, Tallinnast viib ja toob buss - vaata lähemalt siit:
http://proloogkool.eu/kunstnikudkogudes/laura-pold-x-kunda-tsemendimuuseum

******************

19.05.2018 - esimese näituse avamine Narva-Jõesuus!

“Kunstnikud kogudes” avab Muuseumiööl esimese oma kümnest näitusest Narva-Jõesuu Koduloomuuseumis – arhitekt Aet Ader ja dramaturg Laur Kaunissaare esitlevad koostöös fotograaf Diana Tamanega sekkumist “Puhkus on töö” muuseumi püsiekspositsioonis.

Avamine toimub koostöös Eesti Arhitektuurimuuseumi ekskursioonidesarjaga “Avatud majad”, mis viib huvilised põnevatesse hoonetesse, kuhu tavaliselt ei pääse. Seekord keskendub ekskursioon muinsuskaitsja ja Narva-Jõesuu arhitektuuri parima asjatundja Madis Tuuderi juhtimisel sealsele kuurortarhitektuurile.

Vaata lähemalt siit: http://proloogkool.eu/kunstnikudkogudes/aet-ader-ja-laur-kaunissaare-x-narva-joesuu-koduloomuuseum

FB sündmus siit: https://www.facebook.com/events/1706096212806618/

Järgmised avamised:
15. juuni kell 16.00 - Laura Põld Kunda Tsemendimuuseumis
29. juuni kell 16.00 - Jevgeni Zolotko Sillamäe Muuseumis
30. juuni kell 16.00 - Jaanus Samma Liivi Muuseumis
13. juuli - Jass Kaselaan Saaremaa Muuseumis

******************

Muuseumiööl, 19.05 on Kunda Tsemendimuuseumis kohal ka kunstnik Laura Põld, kes ehitab publiku silme all edasi oma installatsiooni ning teeb Muuseumiööl ka huvilistele töötoa. Sel õhtul Tsemendimuuseumis toimuva kohta vaata rohkem infot siit: https://programm.muuseumioo.ee/map/museum?id=72

******************

Aprillis - mai alguses 2018 olid KuKo projekti raames residentuurides Marge Monko (Võru Muuseumis), Raul Keller (Eesti Ringhäälingumuuseumis) ja Jaanus Samma (Liivi Muuseumis).
Vaata meie Facebookist pilte Marge residentuurist: 
https://www.facebook.com/pg/kunstnikudkogudes/photos/tab=album&album_id=223835121502403
ja ettevalmistavast külaskäigust koos Rauliga legendaarse raadioinseneri Mati Tähemaa juurde Tallinnas: https://www.facebook.com/pg/kunstnikudkogudes/photos/?tab=album&album_id=220774945141754

******************

Märtsis 2018 olid Kuko raames residentuurides Aet Ader ja Laur Kaunissaare (Narva-Jõesuu Koduloomuuseumis), Laura Põld (Kunda Tsemendimuuseumis) ja Flo Kasearu (Koidula muuseumis). Pilte nendest residentuuridest saab näha siit koduleheküljelt, vasakpoolsest menüüst!

******************

Jaanuaris-veebruaris 2018 olid Kuko raames residentuuris Jevgeni Zolotko Sillamäe Muuseumis ning Jass Kaselaan Saaremaa Muuseumis. Fotojäädvustused on nähtaval siin koduleheküljel vasakpoolsest menüüst!

******************
On rõõm teatada, et Maarin Ektermann ja Mary-Ann Talvistu valiti KuKo projekti põhjal peetava ettekandega "Stranges in the Night" osalema juuni alguses RAI konverentsil "Art, Materiality and Representation", paneelis "The Future of Anthropological Representation: Contemporary Art and/in the Ethnographic Museum"! Konverents toimub 01. - 03. juunil Londonis ja rohkem infot selle paneeli kohta ning abstrakti leiab siit: 
https://nomadit.co.uk/rai/events/rai2018/conferencesuite.php/panels/6103